Na której dłoni powinna być obrączka | izamakola | e-blogi.pl
_blog izamakola
Na której dłoni powinna być obrączka 2013-09-09

 


Na znak zawartego małżeństwa młoda para zakłada sobie wzajemnie obrączkę. Tak było zawsze i dany symbol zapewne w dalszym ciągu będzie oznaczał to samo. Jednak okazuje się, że jest pewna różnica jeżeli chodzi o wybór dłoni, na której tę obrączkę ma się zamiar nosić.


 "Na której dłoni powinna być obrączka" fot. JD / cc


"Na której dłoni powinna być obrączka" fot. JD / cc


 


W naszym kraju zawierając małżeństwo bez względu na to czy w urzędzie stanu cywilnego czy w kościele, na znak małżeństwa nakłada się na palec obrączkę. Jest to zwykle prawa dłoń. Wówczas widząc złoty krążek na serdecznym palcu prawej dłoni kobiety czy mężczyzny zdajemy sobie sprawę z tego, że są oni małżeństwem. I dla nas Polaków jest to oczywiste. Nie ma nikogo, kto by na przykład pytał a co to za pierścionek, czy wnikał jakoś szczególnie w sprawy małżeństwa nie wiedząc na przykład że to właśnie o to chodzi.


 


Z kolei w innych krajach, poza granicami Polski, z daną obrączką może być nieco inaczej. Co prawda też jak najbardziej jest znakiem małżeństwa, ale już nie nakłada się jej na tę samą dłoń. Nie jest prawa, ale lewa. Wszyscy więc na znak miłości, wierności i tak dalej nakładają obrączkę na palec lewej ręki, a więc odwrotnie niż jest u nas. Z kolei jeżeli ktoś z nich ma obrączkę na prawej dłoni, to oznacza, że w małżeństwie dzieje się coś złego.


 


Być może ktoś z nas kiedyś był za granicą, gdzie ten zwyczaj nakładania obrączki wygląda nieco inaczej niż u nas. Może również właśnie przez to odczuł pewien dyskomfort w towarzystwie, które dziwnym wzrokiem spoglądało w jego stronę. Takie coś może mieć miejsce, ponieważ oni tak naprawdę nie wiedzą jak jest u nas, a już na pewno w pierwszej chwili nie wiedzą skąd my jesteśmy. Póki nas nie poznają, nie będą traktować nas inaczej, jak po prostu swoich.


 


Zdarzają się sytuacje, że pomimo iż kobieta ma męża i to od lat, którego bardzo kocha, obcokrajowcy na obcym lądzie zaczynają ją zwyczajnie podrywać. Dla nich kobieta jest w pewnym sensie wolna. Dlatego nie stawiają sobie żadnych ograniczeń ani też oporów. Kiedy zauważają atrakcyjną kobietę, zaczynają zagadywać. Warto o tym wiedzieć, aby kiedyś będąc gdzieś za granicą gdzie takie zasady panują, wiedzieć już o co chodzi. Nawet najbardziej życzliwi tam ludzie mogą spoglądać na dłoń kobiety w konkretny sposób, myśląc że coś jest nie tak w jej małżeństwie. Nie wszyscy będą o to pytać, bo nie będą chcieli jej urazić, ale spojrzenia mogą pozostać.


 


W ten sposób zauważamy jak duże różnice mogą panować również pod tym względem. Dla nas na początku wydaje się to dziwne, bo u nas zawsze na prawej dłoni nosimy obrączkę. Jednak nie zapominajmy, że w innych krajach może być zupełnie inaczej.


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]